تبلیغات
๑۩۞۩๑ زندگی زیباست ๑۩۞۩๑ ... - متن کامل دفاعیه شریعتمداری در خصوص شکایت مشایی ...
๑۩۞۩๑ زندگی زیباست ๑۩۞۩๑ ...
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگمدیر وبلاگ :من...
مطالب اخیر
به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری برنا، روزنامه کیهان متن دفاعیه "حسین شریعتمداری" مدیرمسئول این روزنامه را در پاسخ به شكایت "اسفندیار رحیم مشایی" منتشر کرد که متن این دفاعیه بدین شرح است:

"ریاست محترم دادگاه و اعضای محترم هیئت منصفه

با عرض سلام؛
احتراماً، درخصوص شكایت آقای اسفندیار رحیم مشایی معاون وقت ریاست محترم جمهوری در دولت نهم و رئیس دفتر ایشان در دولت دهم به استحضار می رساند موضوع شكایت آقای مشایی خبری است با عنوان «درخواست استفاده از عامل سیا» كه در ستون اخبار ویژه كیهان مورخ 1/2/87 چاپ شده است. دراین باره توجه قاضی محترم و اعضاء محترم هیئت منصفه را به موارد زیر جلب می كنم:

1- كیهان در خبر ویژه مورد اشاره، متن بخشنامه قائم مقام و مشاور وزیر علوم سابق را به چاپ رسانده بود كه در آن از روسای دانشگاهها و مراكز آموزش عالی خواسته شده بود یعنی به آنها دستور داده شده بود كه از آقای هوشنگ امیراحمدی برای فعالیت ها و تحقیقات علمی آموزشی استفاده شود. در بخشنامه مورد اشاره تاكید شده بود كه این بخشنامه در راستای طرح حضور سبز دانشمندان و متخصصان ایرانی خارج از كشور صادر شده و از روسای دانشگاه ها و مراكز آموزش عالی خواسته شده بود كه دبیرخانه مذكور را از نتیجه اقدامات به عمل آمده مطلع كنند.

كیهان با اشاره مستند به سوابق هوشنگ امیراحمدی كه از عوامل شناخته شده سازمان اطلاعات و امنیت آمریكا- CIA- و از ضد انقلابیون تابلودار ساكن آمریكاست، ضمن درج متن بخشنامه یاد شده از مسئولان محترم نظام پرسیده بود اولا؛ چه كسی این عامل سازمان سیا را به ایران دعوت كرده است؟ و ثانیاً قائم مقام محترم وزیر علوم چرا و با استناد به كدام مجوز قانونی به روسای دانشگاهها و مراكز آموزش عالی توصیه كرده است كه با این عامل شناخته شده سازمان «سیا» همكاری كرده و اطلاعات علمی و تحقیقاتی مراكز یاد شده را در اختیار او قرار دهند؟

آیا هشدار كیهان نسبت به خطر نفوذ عوامل بیگانه در مراكز علمی و تحقیقاتی كشور جرم تلقی می شود؟ اگر چنین نیست - كه نیست- شكایت معاون وقت رئیس جمهور و رئیس كنونی دفتر ایشان برای چیست؟

2- در متن بخشنامه قائم مقام وزیر علوم تاكید شده است كه دعوت از هوشنگ امیراحمدی و توصیه به همكاری دانشگاهها و مراكز آموزش عالی با ایشان در راستای طرح موسوم به «حضور سبز دانشمندان و متخصصان ایرانی خارج از كشور» صورت پذیرفته است و از سوی دیگر آقای اسفندیار رحیم مشایی ریاست «شورای عالی امور ایرانیان خارج از كشور» یعنی ستاد برنامه ریزی طرح یاد شده را برعهده دارد. بنابراین بسیار طبیعی بوده و هست كه دعوت از عامل یاد شده سازمان «سیا» به دستور و با موافقت ایشان صورت پذیرفته شده باشد. از این روی كیهان در بخشی از خبر ویژه مورد اشاره از وی خواسته بود درباره این اقدام ناپسند و زیان بار خویش توضیح بدهد. اكنون جای این پرسش است كه آیا درخواست توضیح از یك مقام مسئول درباره اقدامی كه منافع ملی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را به خطر انداخته است، جرم تلقی می شود؟ آیا نباید نسبت به صدور مجوز حضور یك عامل شناخته شده CIA در مراكز علمی و تحقیقاتی كشور حساس بود؟ به ویژه شخصی مانند هوشنگ امیراحمدی كه سوابق و اسناد وابستگی وی و مصاحبه های پی درپی او در ضدیت با انقلاب اسلامی، مثنوی هفتاد من كاغذ است؟! آقایان به كجا می رویم؟! برخی از مسئولان از یكسو خود را فعال مایشاء می دانند و هنگامی كه با كمترین انتقادی مواجه می شوند، چنان برمی آشوبند كه انگار خواجه شیراز در وصف آنان سرورده است؛

من چه گویم كه تو را نازكی طبع لطیف تا به حدی است كه آهسته دعا نتوان كرد!

3- بعد از چاپ و انتشار خبرویژه كیهان، آقای اسفندیار رحیم مشایی جوابیه ای ارسال كرده و خواستار درج آن شدند. ایشان در پاسخ به خبر چند سطری كیهان، جوابیه ای طولانی در سه صفحه 4 Aفرستاده بودند و حال آن كه مطابق ماده 23 قانون مطبوعات، حجم جوابیه نباید از دو برابر حجم مطلب مورد اعتراض بیشتر باشد. اما كیهان به خاطر حفظ حرمت ریاست محترم جمهوری كه آقای مشایی عنوان معاونت ایشان را داشت، متن كامل جوابیه ارسال شده را بی كم و كاست به چاپ رساند و در توضیحی كه ذیل جوابیه آمده بود، ضمن اعلام خرسندی از این كه آقای مشایی دعوت از هوشنگ امیراحمدی و كارسازی برای ورود او به كشور را تكذیب می كند، ابراز امیدواری كرد آقای مشایی نیز كه خود از هویت هوشنگ امیراحمدی باخبر است، چگونگی دعوت از وی و صدور مجوز برای دسترسی او به مراكز علمی و تحقیقاتی كشور را پی گیری كند. كجای این درخواست جرم تلقی می شود؟!

4-با توجه به بخشنامه قائم مقام وزیرعلوم، دعوت از هوشنگ امیراحمدی و صدور مجوز برای دسترسی وی به مراكز تحقیقاتی و علمی كشور خالی از تردید است و از سوی دیگر هویت ضدانقلابی و دشمنی امیراحمدی با انقلاب و نظام اسلامی كه شرح آن خواهد آمد نیز اظهر من الشمس است. بنابراین، انتظار آن بودكه دستگاه قضایی كشور آقای مشایی را به اتهام دعوت از عامل سازمان «سیا» و فراهم آوردن دسترسی وی به مراكز علمی و تحقیقاتی كشورمورد مؤاخذه قرار دهد نه آن كه ، اینجانب به اتهام هشدار نسبت به خطر مورد اشاره به دادگاه كشیده و محاكمه شوم.

گفتنی است وزیروقت علوم، جناب آقای دكتر زاهدی بلافاصله بعد از خبر كیهان و اطلاع از ماجرا، با مسئولیت شناسی و تعهدی درخور تقدیر بخشنامه كذایی را لغو كرده و امتیازی را كه به عامل سیا داده شده بود از وی بازپس گرفت.

5- آقای مشایی نوشته اند «اقدام حوزه مذكور از وزارت علوم قطعاً بدون ملاحظات سیاسی و ساده اندیشانه بوده است» كه باید گفت؛

الف: صادركننده بیانیه یاد شده از آشنایان هوشنگ امیراحمدی است و احتمال بی خبری ایشان از هویت امیراحمدی بسیار بعید و غیرقابل قبول به نظر می رسد.

ب: با توجه به حضور بسیاری از عوامل ضدانقلاب در خارج از كشور، چرا افراد بی اطلاع در اینگونه مسئولیت ها به كار گرفته می شوند؟

ج: جناب مشایی ریاست «شورای عالی امور ایرانیان خارج از كشور» را برعهده دارند، بنابراین دعوت از هوشنگ امیراحمدی نمی تواند بدون اطلاع و اجازه ایشان صورت گرفته باشد.

د: آقای مشایی سالیان متمادی عضو وزارت اطلاعات بوده است و از ایشان انتظار نمی رود كه نسبت به راههای نفوذ بیگانگان به مراكز حساس و سرنوشت ساز كشور بی اطلاع بوده باشند.

هـ : جناب مشایی در سفر ریاست محترم جمهوری به آمریكا واسطه صدور دستور العملی از جانب رئیس جمهور در هامش درخواست هوشنگ امیراحمدی می شوند كه با ادعای ناشناخته بودن هوشنگ امیراحمدی برای ایشان تناقض دارد.

و: اگر بی خبری آقای مشایی آنگونه كه نوشته اند، صحت دارد، بنابراین و با عرض پوزش، ایشان شایستگی لازم برای حضور در مسئولیت یاد شده را ندارند.

ز: این نكته نیز گفتنی است كه جناب مشایی در دعوت اخیر چند صد نفر از ایرانیان مقیم خارج كشور نیز، به مسائل یاد شده توجهی نداشته و شماری از مجرمان فراری را با هزینه هنگفت از بیت المال مسلمین به ایران اسلامی دعوت كرده بود كه معلوم نیست چه كسی و كدام مرجع قانونی باید پی گیر این ماجرا و احقاق حقوق از دست رفته مردم باشد؟ امیدواریم در این زمینه نیز به جای متهم اصلی گریبان كیهان را نگیرند كه چرا به اتلاف بیت المال اعتراض كرده ای؟!

ح: كیهان برای اثبات دخالت قطعی آقای مشایی در دعوت از جاسوس CIA به ایران و فراهم آوردن امكان دسترسی وی به اسرار نظام، دلایل محكم و شواهد مستند ارائه كرده است ولی آقای مشایی علی رغم وجود این دلایل و اسناد غیرقابل انكار برای تكذیب خبر كیهان فقط به فقط و صرفا به اظهارنظر خود استناد می كند! و باید پرسید در كجای دنیا، دلایل و اسناد مستحكم را با اظهارنظر شفاهی و غیرمستند برابر می نشانند؟!

تلقی اینجانب از حساسیت آقای رحیم مشایی نسبت به خبر یاد شده آن است كه ایشان از هویت هوشنگ امیراحمدی و سوابق سیاه وی در مخالفت و توطئه علیه جمهوری اسلامی ایران به خوبی آگاه است و می داند پای چه كسی را به مراكز حساس نظام باز كرده است و احتمالا به همین علت و برای در امان بودن از پی آمدهای ماجرا، تلاش می كند رد پای خود را در دعوت از نامبرده و فراهم آوردن زمینه های دسترسی وی به اطلاعات محرمانه نظام پاك كند. بنابراین لازم می دانم اشاره ای گذرا، و البته كاملا مستند به برخی از سوابق آقای هوشنگ امیراحمدی داشته باشم، این اشاره گذرا می تواند برای ریاست محترم دادگاه و اعضای محترم هیئت منصفه، گویا و گره گشا باشد. به این پاراگراف از مقاله آقای هوشنگ امیراحمدی كه در نشریه ضد انقلابی «پر» چاپ شده است توجه كنید:

«... مسئولین حكومت عقب افتاده و خونخوار ایران علیه هرآنچه ایرانی و انسانی است قیام كرده و قصد دارند نام میهن را به قهقرا ببرند و در این راه از هیچ خرابكاری و قتل و جنایتی ابا نخواهند داشت.»

هوشنگ امیراحمدی از سال 1354 ساكن آمریكا بوده و طی سال های اخیر ضمن تدریس در دانشگاه «راتگرز» ریاست «انجمن دوستی ایران و آمریكا» را نیز بر عهده دارد. به گواهی اسناد موجود ماموریت اصلی امیراحمدی به عنوان یكی از عوامل سازمان «سیا» در پروژه «گذار ایران از اسلام به لائیسته (نظام لائیك)» تعریف شده است و تلاش در راستای انجام این ماموریت را در تمامی فعالیت های سیاسی و فرهنگی هوشنگ امیراحمدی مخصوصا از سال1982 میلادی- دو سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی- تاكنون به وضوح می توان دید. كیهان در جلد 19 سلسله كتاب های نیمه پنهان كه به ردیابی فعالیت های هوشنگ امیراحمدی اختصاص دارد و نیز در یادداشت ها و گزارش های مستند دیگری به شرح تفصیلی این بخش از ماموریت وی پرداخته است. در این مجال تنها اشاره می كنم كه به گواهی اسناد موجود یكی از ماموریت های آقای هوشنگ امیراحمدی ، برقراری ارتباط میان افراد و گروه های ضدانقلاب مقیم آمریكا و اروپا با جریانات مخالف نظام در داخل كشور، تحت مدیریت مستقیم و بی واسطه مقامات آمریكایی و اسرائیلی و تلاش برای نفوذ در مراكز حساس جمهوری اسلامی ایران و شكار مسئولان در حلقه های دوم با هدف راهیابی به حلقه های اول بوده است.

ریاست محترم دادگاه و اعضای محترم هیئت منصفه، لطفا توجه داشته باشید آنچه در این باره می گویم، تحلیل و تفسیر و برداشت نیست، بلكه اخبار مستند و غیرقابل انكاری است كه نشان می دهد چرا كیهان نسبت به حضور این مهره نشان دار «سیا» در ایران و مخصوصا تدارك ملاقات وی با رئیس جمهور محترم و محبوب نگران است.

هوشنگ امیراحمدی بعد از تاسیس موسسه آمریكایی «مركز مطالعات و تحقیقات مسائل ایران» با نام اختصاری «سیرا CIRA» به ریاست این موسسه منصوب می شود. او، خود درباره بخشی از فعالیت هایش- بخوانید ماموریت هایش- در این موسسه می گوید؛

«... فعالیت هایم در «سیرا» موجب شد كه رابطه خوبی بین روشنفكران داخل و خارج از كشور برقرار شود. می دانید من كسی بودم كه از آقای احمد شاملو دعوت كردم و او را آوردم به آمریكا، آقای محمود دولت آبادی را من آوردم به اینجا، آقای منوچهر آتشی و آقای هوشنگ گلشیری را هم من آوردم به این كشور. یعنی تمام این نیروهای خوب فرهنگی و سیاسی- ادبی ایران را من برای اولین بار بعد از انقلاب به آمریكا آوردم. آقایان شاملو، دولت آبادی و گلشیری اینجا میهمان من بودند و در خانه من اقامت كردند. این برای من افتخاری بود كه... سروران بزرگی مثل آنان را به این كشور بیاورم كه فكر می كنم حضور آنان در اینجا نقش بزرگی داشت در ایجاد یك رابطه خوب بین روشنفكران داخل و خارج از كشور...».نشریه ایرانیان واشنگتن چاپ آمریكا- شماره 85

به یقین ریاست محترم دادگاه و اعضای محترم هیئت منصفه از هویت ضدانقلابی افراد یاد شده و نقش آنها در مقابله فرهنگی با ارزش های اسلامی و انقلابی باخبر هستند.

امیراحمدی در سال 1374، در پوشش موسسه سیرا، همایشی با عنوان «گذر از سیستم ولایت فقیه به كثرت گرایی» برگزار كرد و در این همایش كه با حضور مقامات آمریكایی و سران گروه های ضدانقلاب مقیم آمریكا برپا شده بود، راه های مقابله با سیستم ولایت فقیه و جایگزینی حاكمیت لائیك در ایران اسلامی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. سمینار بعدی «سیرا» در فروردین 1375 در شهر «كاونتری» انگلستان تشكیل شد، عنوان این همایش «ایران پس از آخوندیسم» بود و «فرد هالیدی» استاد روابط بین الملل دانشگاه لندن كه به نظریه پردازی علیه انقلاب اسلامی شهرت دارد، مشخصات «دوران بعد از آخوندیسم» و اهدافی كه همایش یاد شده در پی آن است را این گونه شرح می دهد؛

1- پایان دادن به نقش انحصارطلبانه روحانیت و حذف ولایت فقیه

2-تغییر در نقش مساجد و حوزه های علمیه

3- پایان دادن به تفسیر واحد از اسلام و مخصوصا قرائتی كه خمینی (ره) از اسلام دارد.

4- رشد و گسترش فرهنگ تساهل مذهبی

در این اجلاس چند تن از اعضای شناخته شده احزاب مدعی اصلاحات نظیر دكتر هادی سمتی، عضو مركزیت حزب مشاركت، دكتر ناصر هادیان، علیرضا نامورحقیقی و عزت الله سحابی نیز حضور داشته اند.

هوشنگ امیر احمدی با ارسال نامه ای به خبرگزاری های مطرح جهان- 11 آگوست- 1998- تاكید می كند كه ملاقات جنجالی و ذلت بار عباس عبدی با «باری روزن» جاسوس آمریكایی و از گروگان های لانه جاسوسی حاصل تلاش پی گیر و دوجانبه وی بوده است و انتساب این میانجی گری به «اریك رولو» سردبیر نشریه فرانسوی لوموند به پیشنهاد عباس عبدی و برای پرهیز از سوء ظن مردم ایران بوده است. امیراحمدی در این نامه آورده است؛

«این رویداد تاریخی نباید به شكل تحریف شده ای به مردم عرضه شود. من به مدت یك سال روی این رویداد كار كردم و هر دو نفر توسط اینجانب از سوی انجمن آمریكایی- ایرانی (AIC) دعوت شدند و یك همكار در تهران از ابتدای كار با من روی این رویداد كار می كرد...

به هر حال طرف ایرانی دوست نداشت به علت ملاحظاتی در روابط آمریكا و ایران، هویتش به (AIC) یا من شناسانده شود. به همین دلیل طرف ایرانی از آقای رولو درخواست كرد كه هیئت را اداره كند و روابط رسانه ها را هماهنگ نماید. وانگهی «اریك رولو» برای مركز گفتمان جهانی (CWD) كار می كند. سازمانی كه كمك نمود این رویداد صورت پذیرد و به طور خیرخواهانه هزینه های آن شامل هزینه من و (AIC) را پرداخت نماید...»

گفتنی است كه «سایروس ونس» وزیر امورخارجه پیشین آمریكا، رئیس افتخاری شورای ایران و آمریكا (AIC) و «رابرت پلترو» معاون سابق وزارت خارجه آمریكا، ریاست دفتر این شورا را برعهده داشته اند.
آقای هوشنگ امیراحمدی با عوامل شناخته شده موساد و مخصوصا با «استیو روزن» از مسئولان عالی رتبه آیپك- سازمان رسمی لابی اسرائیل در آمریكا- روابط بسیار نزدیكی دارد كه با شرح آن اطاله كلام نمی كنم، اما از ریاست محترم دادگاه مصرانه درخواست می كنم به اسنادی كه ارائه كردم مراجعه كرده و از مراكز اطلاعاتی و امنیتی نظام نیز درباره هویت هوشنگ امیراحمدی استعلام فرمایند تا معلوم شود چه كسانی و با چه اهدافی اصرار دارند پای این عامل بدنام و شناخته شده «سیا» را به نهاد ریاست جمهوری ایران اسلامی و مراكز حساس آن باز كنند. امیر احمدی در مصاحبه با هفته نامه شهروند

- شماره نوروز 87- تاكید می كند كه مقدمات و تسهیلات لازم برای سفر وی به ایران به دستور آقای دكتر احمدی نژاد فراهم شده و ما می دانیم كه ریاست محترم جمهوری از هویت واقعی هوشنگ امیر احمدی و اهداف او اطلاع چندانی ندارد، ضمن آن كه می دانیم چه كسی این عامل سازمان «سیا» را به عنوان یك ایرانی وطن دوست و خیرخواه! به دكتر احمدی نژاد معرفی كرده است. امیر احمدی در همان مصاحبه و در پاسخ به این پرسش كه آیا با آقای احمدی نژاد هم ملاقاتی داشته اید؟ می گوید: «اجازه بدهید فعلا به این سوال پاسخ ندهم» و سپس تاكید می كند كه «ملاقات های بسیار خوبی داشته ام. دوستان دولتی و افراد بسیار موثری را دیدم و گفت وگوهای خوبی داشتیم»... و سوال این است كه این افراد بسیار موثر دولتی چه كسانی بوده اند؟

كیهان از 9 سال قبل درباره هویت امیراحمدی و ماموریت او علیه جمهوری اسلامی ایران هشدار داده بود و تاسف آور است كه امروزه با واسطه گری افراد مشكوك و یا بی خبر، شاهد حضور و ارتباط وی با مقامات برجسته كشورمان هستیم.

وكیل محترم آقای مشایی می فرمایند، خبر كیهان حاوی توهین به ایشان است كه باید پرسید چگونه هشدار كیهان نسبت به حضور افرادی نظیر هوشنگ امیراحمدی را توهین تلقی می كنید، اما دعوت از این عاملCIA و فراهم آوردن دسترسی وی به اسرار نظام اسلامی را اهانت به ملت نمی دانید؟! شما با دعوت از هوشنگ امیر احمدی به ملت شریف ایران اهانت و دهن كجی كرده اید و نه كیهان كه از حقوق مردم در این عرصه دفاع كرده است.

ریاست محترم دادگاه و اعضای محترم هیئت منصفه، لطفا این موضوع را جدی بگیرید.

و بالاخره با توجه به موارد فوق الذكر، شكایت آقای مشایی از كیهان نه تنها فاقد وجاهت قانونی است بلكه ایشان به دلایل یاد شده قابل تعقیب كیفری نیز هستند.

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی