تبلیغات
๑۩۞۩๑ زندگی زیباست ๑۩۞۩๑ ... - آیت‌الله خامنه‌ای از دیدگاه دوست و دشمن 4 ...
๑۩۞۩๑ زندگی زیباست ๑۩۞۩๑ ...
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگمدیر وبلاگ :من...
مطالب اخیر
* خامنه‌ای، دنیا و آخرت ماست

حجت الاسلام سیدحسن نصرالله، رهبر مقاومت اسلامی لبنان می گوید: خداوند تعالی، پیامبر یا امام معصوم(ع) را ـ به آن خاطر كه معصوم‌اند ـ به ولایت امر برمی‌گزیند، صفاتی چون علم و زهد و حكمت و شجاعت و ابهت در او متجلی است و هنگامی كه امام معصوم(ع)، غایب است بر ماست كه به دنبال این صفات در شخصی بگردیم كه بیش از دیگران آن‌ها را در خود داراست.  البته باید فقیهی عادل باشد و نه فقط كسی كه از حرام الهی اجتناب می‌كند. او باید زاهد دنیا و شجاع و كاردان و حكیم و بصیر و مدبر باشد. در امتداد زمان و طول تاریخ ما، فقهایی از این نوع بوده‌اند و زمانه از فقهایی این‌چنین خالی نبوده است. امانت را به دوش كشیدند و از آن به تناسب ظرف زمانی و شرایطی كه در آن حضور داشتند محافظت كردند. تا اینكه خداوند تعالی به مرجع بزرگ و فقیه گرانقدر این زمانه، امام خمینی(ره) توفیق داد تا این پیروزی تاریخی مداوم را به وجود آورد. شخصیت امام خمینی(رحمت الله علیه) به نحوی در چشم‌ها و عقل‌ها و قلب‌ها بروز یافت كه هیچ كدام از ما تصور نمی‌كرد در طول تاریخ ما، فقهایی به این بزرگی بروز یافته باشند، البته در تاریخ ما فقهای بسیار بزرگی بوده‌اند اما ظرف زمانی و شرایط آن‌ها متفاوت بوده است.
مسأله مهم آن است كه در این زمانه، ‌امام خمینی(ره) ظهور كرد كه گر چه معصوم نبود اما این ویژگی‌ها و اوصاف در او جمع بود: علم،‌ شجاعت، اخلاص، زهد، ورع، عرفان و تدبیر. به این واسطه بود كه بعد از قرن‌های متمادی مظلومیتی كه ابتدا داشت و انتها نداشت، به مدد الهی توانستیم در این زمان و به دست امام خمینی(ره) دولت آل محمد را برپا كنیم كه این دولت نیز هر روز بیشتر از روز قبل خود، عزت و قوت و كرامت به دست آورد. سپس حضرت امام رحلت كردند و ولی فقیه جدیدی برای ما متجلی شد كه شخصیت و صفات امام خمینی را دارا بود به نام آقای خامنه‌ای كه او همان امام خمینی است كه اینك ولی امر ماست.
ای خواهران و برادران! برای ما و همه مسلمین در سراسر جهان یك ولی امر وجود دارد و حال اگر بیشتر مسلمانان نمی‌خواهند از ایشان تبعیت كنند مشكل خودشان است چنانچه پیش‌تر نیز بسیاری از مردم، از پیامبر و امامان معصوم تبعیت نكردند ولی این بدان معنا كه امام، امام و پیامبر، پیامبر نبود نمی‌باشد. ما ولی امری داریم كه نائب امام مهدی(عج) است. اطاعتش بر ما واجب است. ما از پاكی و صفات نیكو و پرهیزگاری و به طور هم‌زمان، شجاعت، قدرت، حكمت، تدبیر و بصیرت او آگاهیم. او با آمریكا و اتحادیه اروپا و كشورهای تحت سلطه‌شان كه منطقه خلیج را پر كرده‌اند به مبارزه برخاسته است. خدا بر ما منت نهاده كه او را به ولایت امر ما برگزیده است. او مردی آگاه و شخصیتی استثنایی است كه اگر همه حوزه‌های علمیه و كشورهای اسلامی‌مان را جست‌وجو كنیم، فقیهی از میان فقهای شیعه نمی‌یابیم كه این‌چنین بزرگی‌ها و صفات متعالی در او جمع شده باشند بدان پایه كه در رهبر ما حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به‌عنوان ولی امر جمع شده‌اند.
اگر آخرت را بخواهیم، آخرت ما با ولی امر و نائب حضرت حجت(عج) است و همچنین اگر عزت و شرف و كرامت دنیا را نیز بخواهیم، به آن نمی‌رسیم مگر با ولی امر. حتی برای این جنبش مقاومت بزرگ كه بدان توجه شده است و در جهان عرب یك پدیده استثنایی است و ما به‌واسطه آن سرمان را بالا گرفته‌ایم و به آن افتخار می‌كنیم، اگر شخصی به‌نام روح الله الموسوی الخمینی نبود، اثری از آن در لبنان نمی‌بود و بعد از آن نیز اگر شخصی به نام سیدعلی حسینی خامنه‌ای نبود، استمرار نمی‌یافت.


* مجری شریعت محمدی(ص) است

دكتر محمد نمر احمد زغموت، رئیس مجلس‌اسلامی فلسطین در لبنان می گوید: و روایات پیامبر بر وحدت اسلامی تأكید دارند؛ به همین خاطر، سخنان و افكار امام خامنه‌ای ـ خداوند ایشان را نصرت دهد ـ كه به مثابه امانت‌دار امت و امیر مسلمانان‌اند در دعوت دائمی مسلمانان به وحدت، دور از ذهن نیست مانند تأكید ایشان بر عدم تفرقه و جدایی مسلمانان كه عامل ضعف‌شان می‌باشد، لذا از خداوند می‌خواهیم كه صف‌های مسلمانان را واحد گردانده و بر آنچه مورد رضایت اوست جمع‌شان كند.
می‌دانیم كه مسلمانان مؤمن در برابر تهدیدات و فشارهای مستكبران، خضوع نمی‌كنند و سرشان را بالا گرفته و آزادانه سخن می‌گویند و به بندگی تن نمی‌دهند. ما سخن امام حسین(ع) را می‌دانیم كه فرمود: "هیهات منا الذلة " و امروز جمهوری اسلامی ایران تنها كشوری است كه بر این شعار تطبیق می‌كند.
رهبر انقلاب اسلامی تأكید می‌كنند كه بر همه ملت‌های مسلمان واجب شرعی است تا از نهضت ملت مظلوم فلسطین دفاع كنند و در این راه بر لزوم همكاری بین دولت‌های اسلامی و تلاش دولت ایران تأكید می‌كنند كه در واقع ایشان به تكلیف شرعی‌شان عمل می‌كنند. ایشان به‌خوبی از جایگاه بلند فلسطین و قدس در میان مسلمانان و آزادی‌خواهان جهان، مطلع‌اند، لذا برای انجام تكلیف شرعی در قبال مسئلة فلسطین و فلسطینی‌ها قیام كرده‌اند و پرچم جهاد را بر دوش گرفته‌اند و تاكید می‌كنند كه جهاد در امت اسلامی تا روز قیامت پابرجاست.
دكتر زغموت به این سخن از آیت‌الله خامنه‌ای اشاره كرده "انقلاب اسلامی در ایران برای حاكمیت ارزش‌های معنوی بوده است " و افزود: حاكمیت ارزش‌های معنوی، مبتنی بر اصول اسلامی است و امروز جمهوری اسلامی ایران، به رهبری آیت‌الله خامنه‌ای، در روش و عمل و قوانین خود بر اسلام متكی است و هر فشاری هم كه بر آن وارد كنند جز این اصول بر آن حكم نخواهد كرد.
دكتر زغموت به تأكید آیت‌الله خامنه‌ای در زبان و عمل بر التزام به قرآن‌كریم و لزوم پایبندی مسلمانان به روح تعالیم قرآنی اشاره كرده و افزود: آیت‌الله خامنه‌ای به حدیث نبوی كه می‌گوید "خیركم من تعلم القرآن و علمه " باور دارند و قصد دارند این سیره را در میان مسلمانان گسترش دهند و از مسلمانان می‌خواهند كه قرآن را بخوانند و قانون و كتاب‌شان كه به‌وسیله آن خداوند را در دنیا و آخرت‌ ملاقات خواهند كرد را بفهمند. شكی نیست كه ایشان به خوبی این مسائل را می‌دانند و مطابق با آن رفتار می‌كنند.
ما به آیت‌الله خامنه‌ای نگاه یك رهبر شیعی را نداریم، بلكه ایشان را یك رهبر اسلامی از خاندان مولای ما رسول‌الله(ص) می‌دانیم كه شریعت محمدی را اجرا می‌كند و بدون توجه به اختلاف مذاهب، به وحدت مسلمین دعوت می‌نماید و نمی‌گوید كه ایران، شیعی یا سنی است بلكه می‌گوید ایران، اسلامی است.
آیت‌الله خامنه‌ای چیزی را كه امام خمینی به ارث گذاشتند ادامه داده‌اند و امام خمینی بر حركت جهادی در راه خدا و مقابل مستكبرین تأكید كردند و آیت‌الله خامنه‌ای همان مسیر را پیمودند و در واقع آن‌ها امروز، راه سرورم رسول‌الله(ص) را پوئیدند.
از خدا می‌خواهم كه صفوف مسلمانان را وحدت بخشد و پشتیبان آن‌ها باشد و پایدارشان كند و آنان را بر دشمنان‌شان از قبیل طاغوت‌ها و سپس مفسدان زمین، صهیونیست‌های تروریست غاصب سرزمین فلسطین پیروز نماید و از خداوند می‌خواهم كه مسجد الأقصی را زیر سایه "لا اله الا الله و محمد رسول الله " و جهاد به ما بازگرداند و آیت‌الله خامنه‌ای در رأس مجموعه آزادكنندگان أقصی باشند.


* در برابر نسیم، بركاتش ودیعة خداست

"عفاف الحكیم "، مسئول انجمن‌های زنان حزب الله و رئیس انجمن حمایت از زنان در امور اجتماعی لبنان می گوید: ما در لبنان همیشه منتظر خطابه‌ها و سخنان مقام‌معظم‌رهبری هستیم و از تمام توصیه‌های ایشان در زمینه‌های مختلف بهره‌مند می‌شویم، به‌ویژه در این برهه زمانی حساس كه ما به رهبری مخلص و الهی نیازمندیم كه توانایی راهبری جامعه اسلامی را داشته باشد و به جرأت می‌توانم بگویم كه این رهبری در شخصیت آیت‌الله سیدعلی خامنه‌ای نمایان است؛ شخصیتی كه فرزانگی‌اش طمأنینه و اعتماد را در وجود هر شخص وفادار به اسلام می‌كارد.
----------
بدون شك جهت‌گیری‌های استوار و مقاوم مقام‌معظم‌رهبری، تأثیر بزرگی در وجدان مسلمانان، به‌ویژه میان مردم لبنان دارد و استقامت مردم لبنان در مواجهه با رژیم اسرائیل و استكبار جهانی از بركات رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای است كه از چشمه‌های حكمت و فرزانگی كه خداوند در وجود ایشان به ودیعه نهاده است، سرچشمه می‌گیرد.
----------
بنده به‌عنوان شركت‌كننده در همایش‌های مختلف و پی‌گیر دائمی حضور مقام ‌معظم ‌رهبری در مجالس گوناگون و مناسبت‌های مختلف، حاضران در این مجالس و همچنین كسانی كه در پی تحكیم وحدت اسلامی و برجسته‌سازی قضیه فلسطین در سطح جهانی هستند را نسبت به اظهارات قاطع ایشان امیدوار می‌بینم و آنان نقش آیت‌الله خامنه‌ای را در جهان اسلام و تصمیم‌گیری برای قضیه فلسطین برجسته و سرنوشت‌ساز می‌دانند.
----------
بدون تردید جمهوری اسلامی ایران امروزه در قلب هر مسلمان واقعی دارای جایگاه بلندی است، من در طی مسافرتم به كشورهای اسلامی مختلف میزان علاقه، اثرپذیری و تقدیر دیگران نسبت به رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای را مشاهده كرده‌ام و مسلمانان واقعی می‌دانند كه تنها راه خلاص آنان از تفرقه، لبیك و تمسك به وحدت اسلامی است كه رهبر معظم انقلاب آن را ندا می‌دهد و در پی تحكیم آن است و زعامت ایشان به ما قدرت مقاومت در برابر دشمنان را می‌دهد.
----------
ما افتخار می‌كنیم كه "جمعیت القرآن‌الكریم " لبنان جزئی از انجمن قرآنی ایران است و وجود هشت هزار حافظ قرآن كریم در لبنان ـ كه پیش از این بی‌سابقه بوده است ـ نتیجه تأثیر جمهوری اسلامی ایران و نقش حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در گسترش حضور قرآن در منازل ما و جامعه ماست.


* در سیمایش نور قرآن پیداست

شیخ محمد احمد بسیونی، قاری مشهور و شناخته‌شدة مصری می گوید: از نظر توجه به قاریان و حافظان قران كریم، در میان حاكمان دولت‌های اسلامی، نظیر و مشابهی نیست. رهبر انقلاب اسلامی ایران، توجه خاصی به قراء و فعالان عرصه قرآن دارند و قراء ایرانی و غیرایرانی را به یك میزان تكریم می‌كنند. به‌علاوه اینكه خودم تأثر شدید ایشان از قرائت آیات قرآن و جاری شدن اشك از چشمان ایشان در هنگام تلاوت‌ها را دیدم و نور قرآن را در سیمای ایشان مشاهده كردم.
بسیونی، برقراری مسابقات سالانه قرآن‌كریم و حفظ آن، با عنایت خاص رهبر انقلاب اسلامی را از ویژگی‌های خاص ایشان دانست و افزود: از زمانی كه ایشان تصدی فعالیت‌های مذهبی و قرآنی را به عهده دارند امكان گسترش مفاهیم و ارزش‌های اسلامی در جمهوری اسلامی ایران در سطحی عالی و همچنین گسترش بیشتر این‌گونه فعالیت‌ها در سطح جهانی، میسر شده است.
شكی نیست كه نقش و رهبری بارز امام خمینی و امام خامنه‌ای، عنصری اساسی در تبیین چهره انقلاب اسلامی ایران داشته است. آیت‌الله خامنه‌ای یكی از بارزترین رهبران جهان اسلام در گسترش موفق تعالیم اسلامی‌اند كه در این راه پایداری و مقاومت كرده‌اند.
----------
بسیونی، از آرزوی خویش برای پیروزی جمهوری اسلامی ایران بر دشمنانش سخن گفت و افزود: ایران مواجهه با هجمه فرهنگی و تبلیغاتی گسترده از سوی دشمنانی است كه او را خطرناك و تروریست معرفی می‌كنند در حالی كه واقعیت جز این است و جمهوری اسلامی ایران با تدبیر رهبر شایسته خود در راستای تقویت وحدت و تحكیم روابط مسلمین گام برمی‌دارد.
او تأثر رهبر انقلاب اسلامی ایران از تلاوت آیات قرآن را دلیل صفا و خلوص قلبی ایشان می‌داند كه این تأثر از كلام وحیانی در جهان اسلام، كم‌نظیر است.


* یكتای عالم روحانیت

زین‌العابدین حیدری، خبرنگار شبكه ماهواره‌ای الفرات عراق می گوید: چندی پیش كه هیات بلندپایه عراقی به تهران آمده بود. یكی از اشخاصی كه در این جمع، خدمت رهبری رسیده بود، بعد از این دیدار چنین می‌گفت كه "بسیاری از اعضای خانواده من از روحانیون بنام عراق هستند و در عراق نیز با محافل روحانیت عراق ارتباطات زیادی دارم، اما وقتی آیت‌الله خامنه‌ای را دیدم به شدت تحت تاثیر اخلاق و منش ایشان قرار گرفتم و ایشان تنها روحانی بود كه با دیدنشان بی‌اختیار اشك ریختم. "
این شخص بعد از این دیدار مدام این جمله را تكرار می‌كرد كه "من روحانی ندیده نیستم اما آیت‌الله خامنه‌ای در میان علما و روحانیون جهان اسلام وجهه ممتازی دارند. "
"ایشان در پی وقوع رخدادهای بعد از انتخابات ایران و در حالیكه اكثر رجال سیاسی راه اشتباه را طی می‌كردند، با درایت و حكمت توانستند ایران را از این مرحله عبور دهند؛ گرچه دشمنان ایران در یك تلاش دست‌جمعی، سعی می‌كردند ایران هرچه بیشتر در این وضعیت بماند. در زمانی كه غنی‌سازی اورانیوم برای مدتی از سوی ایران به حال تعلیق درآمد، این رهبر ایران بود كه دستور داد تا چرخه سوخت دوباره به راه افتد و امروز هم با درایت ایشان، غرب در مقابل ایران هسته‌ای به یك بن‌بست رسیده است.


* اگر اهل بهشت باشم، دعایتان می‌كنم

شیخ محمود عید، مدیر مركز اسلامی آرژانتین می گوید: مردم آرژانتین به انقلاب اسلامی ایران خیلی علاقه‌مندند؛ زیرا انقلاب اسلامی ایران در مقابل استكبار جهانی به سركردگی آمریكا و صهیونیست ایستاده است.
پنج سال پیش با گروه 22 نفری از فارغ‌التحصیلان طلاب خارجی به محضر مقام معظم رهبری رفتیم و دو نفر از طلاب ـ یكی از تركیه و دیگری از پاكستان ـ قرار بود سخنرانی كنند. بعد از طلبه تركیه‌ای، آن طلبه دیگر هنگام سخنرانی دچار اضطراب شد و دستانش به شدت می‌لرزید، حضرت آقا فرمود اگر به خاطر من است كه من صفر و هیچ هستم، شما راحت باشید.
وقتی این سخن را شنیدیم، همگی به گریه افتادیم. بعد از مراسم به نوبت دست ایشان را بوسیدیم. در این میان یك طلبه آذربایجانی به ایشان گفت: در روز قیامت ما را دعا كنید. آیت‌الله خامنه‌ای فرمود: اگر من اهل بهشت باشم، دعایتان می‌كنم و اگر شما اهل بهشت باشید، مرا دعا كنید. آن دیدار، شیرین‌ترین خاطره عمر من است و همیشه دعا می‌كنم دوباره تكرار شود.

ادامه دارد ...
نوع مطلب : جرعه ای از خورشید ...، 
برچسب ها : خامنه ای، مقام معظم رهبری، رهبر،
لینک های مرتبط : آیت‌الله خامنه‌ای از دیدگاه دوست و دشمن 1 ...، آیت‌الله خامنه‌ای از دیدگاه دوست و دشمن 2 ...، آیت‌الله خامنه‌ای از دیدگاه دوست و دشمن 3 ...،
          
سه شنبه 5 مرداد 1389
جمعه 17 شهریور 1396 01:26 ق.ظ
Hello! I could have sworn I've been to this
website before but after looking at many of the posts I realized it's new to
me. Anyhow, I'm definitely delighted I discovered it and I'll be book-marking it and checking back
often!
جمعه 13 مرداد 1396 06:41 ق.ظ
Hi there! I just want to give you a huge thumbs up for your excellent information you've got right here on this post.
I will be coming back to your site for more soon.
چهارشنبه 11 مرداد 1396 03:20 ب.ظ
My relatives every time say that I am killing my time here at net,
however I know I am getting experience all the time by reading such good articles or reviews.
دوشنبه 9 مرداد 1396 10:33 ق.ظ
It's actually very complicated in this full of activity life to listen news on TV, so I only use web
for that purpose, and take the most up-to-date news.
جمعه 6 مرداد 1396 10:32 ب.ظ
Very soon this web site will be famous amid all blogging visitors, due to it's nice
articles
پنجشنبه 24 فروردین 1396 05:32 ب.ظ
Having read this I believed it was extremely informative.
I appreciate you taking the time and effort to put this content together.

I once again find myself spending way too much time both
reading and leaving comments. But so what, it was still worth it!
شنبه 6 آذر 1389 03:29 ب.ظ
سلام دوست عزیز .
از وبلاگ خوبتان بسیار استفاده کردم .
لطفا به وبلاگ های حقیر سر بزنید .
http://www.dralishariati.blogsky.com
http://www.ghaed.blogsky.com
http://www.sabzesheitani.blogsky.com
http://www.antikhatami.blogsky.com
http://www.marefat.blogsky.com
سه شنبه 5 مرداد 1389 04:17 ب.ظ
http://www.tehranpic.net/images/izj0eyw6hypy09fh74ay.jpg
عکس نگین انگشتر رهبری
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی